Uw huis verkopen
Onze klant is koning... neemt u plaats!

Een huis verkopen: een vak apart. Dat ziet u ook in, want voor de verkoop van uw huis heeft u deze site bezocht. Hier kunt u inzicht krijgen in wat u te wachten staat om uiteindelijk met een gerust hart uw huis over te dragen aan de nieuwe eigenaar.
U kunt uitgebreid lezen hoe het verkooptraject er uit ziet en wat daarin de rol zou kunnen zijn van Van Ravens Makelaardij in Brielle. U leest welke middelen de makelaar inzet om uw woning te verkopen. Daarnaast krijgt u een uitleg over uw informatieplicht. Ook de laatste stap bij de notaris komt aan bod.
Voordat u samen met uw NVM makelaar gericht aan de slag gaat uw huis te verkopen, is het verstandig over een aantal aspecten duidelijke afspraken te maken. Uiteraard dient eerst de vraagprijs van uw woning helder te zijn. De NVM-makelaar bezoekt uw woning om dit vast te stellen. Hij let onder andere op het onderhoud en kwaliteit van uw woning en de buurt waarin uw huis staat. Daarnaast weet een NVM-makelaar exact wat de prijzen zijn van de woningen die recent in uw straat of buurt verkocht zijn. Hij kent de lokale situatie.
Verder houdt de makelaar rekening met de marktsituatie: is uw type woning ''in'' of juist niet. Samen met u komt hij tot een realistische vraagprijs. Niet te hoog, want dan loopt u het risico dat uw woning te lang te koop staat met het gevolg dat geïnteresseerden het gevoel krijgen dat er wellicht iets mis is met uw woning. Ook niet te laag, want dan kan u wellicht duizenden euro''s mislopen. Overigens is het zo, dat als deze makelaar de opdracht krijgt uw woning te verkopen, dit prijs-advies is inbegrepen bij zijn totale dienstverlening aan u. Krijgt hij de opdracht evenwel niet, dan kan het zo zijn dat hij de kosten voor het uitbrengen van dit advies wel in rekening brengt. Is de vraagprijs bepaald, dan is het zaak de juiste verkoopmiddelen in te schakelen zodat uw woning onder de aandacht komt bij de doelgroepen.
Verkoopmiddelen
Van Ravens Makelaardij kan als NVM-makelaar uw huis onder de aandacht brengen via:
- advertentie(s) in de lokale en regionale media, niet alleen in Brielle, juist op geheel Voorne Putten;
- een woningpresentatie met veel foto's en plattegronden (klik hier voor een presentatie voorbeeld)
- de presentatie op deze site, op www.Funda.nl, op de NVM-Internetsite en op het NVM-net® het interne systeem van de NVM;
- een fotopresentatie in zijn kantoor, etalage en specifiek op de 2 tv schermen;
- een verkoopbrochure voor potentiële kopers;
- een verkoopbord in uw tuin & raamposters
Social media
De mogelijkheden zijn divers, maar zijn natuurlijk mede afhankelijk van uw budget. Maak hierover een duidelijke afspraak met uw NVM-makelaar; dat kan op basis van een offerte van de makelaar. Tot slot spreekt u van tevoren duidelijk af welke vergoeding hij ontvangt voor zijn diensten; de zogenoemde courtage. Het uitgangspunt hierbij is dat u waar krijgt voor uw geld.
De bezichtiging
Alle afspraken met uw NVM-woningmakelaar zijn gemaakt, u weet welke taken hij op zich neemt, u weet welke verkoopkanalen hij inschakelt en de vraagprijs staat vast. De verkoop kan van start gaan. Uw makelaar zorgt er snel voor dat uw woning geregistreerd wordt in het computeruitwisselingssysteem NVM-net® , zodat alle NVM-makelaars weten dat uw woning te koop staat. Ook de andere promotielijnen die u heeft afgesproken worden vervolgens op het juiste tijdstip uitgezet.
En dan begint het te lopen. Geïnteresseerden wenden zich tot uw makelaar en willen meer weten over uw woning. Al naar gelang de interesse stuurt de makelaar vervolgens de verkoopbrochure. Sommigen potentiële kopers zullen zich wellicht rechtstreeks tot u wenden. Het is zeer verstandig deze te verwijzen naar uw woningmakelaar; deze heeft u tenslotte niet voor niets ingeschakeld. Bovendien zou anders het ''gevaar'' ontstaan, dat u andere afspraken maakt met een potentiële koper dan uw makelaar.
De interesse is definitief gewekt en belangstellenden uw woning graag willen bezoeken, maakt uw makelaar in overleg met u een afspraak voor een bezichtiging. U wilt uw woning natuurlijk optimaal presenteren. Het is dan ook verstandig dat uw woning er netjes en opgeruimd uit ziet. Houd u er rekening mee, dat bezoekers achter alle deuren willen kijken. U bent niet verplicht thuis te zijn; uiteraard is uw makelaar (of een medewerker van zijn kantoor) altijd aanwezig. Als u niet aanwezig kunt zijn, spreek dan met uw makelaar af hoe hij u op de hoogte stelt van het resultaat van de bezichtiging.
De verkoop
interesse voor uw woning vertaalt zich in een bod. Uw makelaar overlegt met u wat de strategie wordt naar aanleiding van dit bod. Doet u een tegenbod, wijst u het af of gaat u akkoord? Uw makelaar adviseert u daarbij, maar u bent uiteindelijk degene die beslist wat het vervolg is. Heeft u een besluit genomen, dan onderneemt de makelaar namens u de volgende stap: hij doet een tegenbod, wijst het bod af of gaat akkoord. Het uitgangspunt is dat hij u tot tevredenheid van dienst zal zijn.
En dan is het raak. U kunt u vinden in de geboden prijs en voorwaarden en u gaat akkoord met de verkoop van uw woning. Gefeliciteerd. Let op: een bod dat u mondeling aanvaardt brengt de koop tot stand.
Vaak gaat een bod vergezeld van zogenoemde ontbindende voorwaarden. Dit zijn voorwaarden die in de koopakte opgenomen kunnen worden. Op basis van deze voorwaarden kan de koopovereenkomst kosteloos ontbonden worden. Een ontbindende voorwaarde kan zijn de financiering, het verkrijgen van een huisvestingsvergunning of de uitkomst van een bouwkundig advies.
Indien u akkoord met de voorwaarden bent spreekt u eveneens met de koper over de opleveringsdatum en eventueel over de lijst van zaken. Daarop staan goederen die de koper van u overneemt of die u meeneemt naar het nieuwe huis. Het kan gaan om de gordijnen, de luxaflex of de vloerbedekking.
De overdracht
Uw makelaar of de notaris stelt voor u een koopakte op die naar de koper wordt verstuurd. Deze checkt de gegevens en ondertekent de akte. Vervolgens krijgt u de koopakte, checkt eveneens de gegevens en zet uw handtekening. Als er sprake is van een ontbindende voorwaarde, dan kan de koop tot de genoemde datum nog ontbonden worden als die voorwaarde in werking treedt. Uiteraard is dit opgenomen in de koopakte. Soms laat de makelaar (of de notaris) beide partijen op kantoor komen om de koopakte te tekenen.
Vervolgens gaat de koopakte samen met een kopie van uw rijbewijs of paspoort naar de notaris met het verzoek de levering voor te bereiden. Het is de gewoonte dat de koper de notaris mag kiezen. Deze notaris ontvangt eveneens de afrekening van uw woningmakelaar (als u dat met uw makelaar heeft afgesproken), zodat hij deze kan verrekenen bij de eigendomsoverdracht. U ontvangt een kopie van de afrekening.
Zodra de notaris de koopakte heeft ontvangen, stelt hij een datum vast voor de ondertekening van de definitieve koopakte (= de akte van levering). Overigens voert de notaris een recherche uit bij het Kadaster om na te gaan of de gegevens zoals hij deze heeft ontvangen juist zijn. Het gaat hier met name om of u daadwerkelijk de eigenaar bent van de betreffende woning. Daarnaast checkt hij of er geen beslag is gelegd op de woning en of er erfdienstbaarheden zijn gevestigd.
Enige tijd voor de levering krijgt u een concept van de leveringsakte en een nota van afrekening. Controleer of alle gegevens en afspraken kloppen; let bijvoorbeeld op de opleverdatum en op de lijst van zaken. Vlak voor de levering heeft de koper het recht uw woning te inspecteren om te zien of alles is zoals afgesproken.
Op het afgesproken tijdstip op de leveringsdatum betaalt de koper de koopsom en als het van toepassing is de prijs voor de roerende zaken. Daarnaast vindt er een verrekening plaats van de zakelijke lasten van het lopende jaar, zoals de onroerendezaakbelasting en waterschapslasten. Verder zorgt de notaris voor de aflossing van uw lopende hypotheek, de verrekening van de genoemde lasten en voor de betaling van de nota van uw makelaar. Het overblijvende saldo maakt hij over op uw rekening. U ontvangt dit nadat de akte is ingeschreven bij het Kadaster (meestal één werkdag na de levering). Op de leveringsdatum is het gebruikelijk dat de nieuwe eigenaar de sleutels ontvangt, tenzij anders afgesproken. U bent geen eigenaar meer en u kunt uw opstalverzekering dan ook beëindigen.
Ook na de levering kunt u zo nodig een beroep doen op uw NVM-woningmakelaar. Heeft u vragen of problemen? Neem dan contact met hem op.
Uw hypotheek
De notaris vraagt u schriftelijk om een opgave van de eventuele hypotheek die u nog op uw huis heeft. Deze hypotheek lost hij op de overdrachtsdatum af. In uw hypotheekakte staat vaak dat u de hypothecaire lening moet opzeggen bij verkoop van het onderpand.
Dat zal in bijna alle gevallen worden verzorgd door de betreffende notaris. Er zijn evenwel geldverstrekkers die bij te late opzegging een boete in rekening brengen. Het is dus verstandig uw hypotheekadviseur te vragen of het noodzakelijk is dat u zelf de opzegging verzorgt of dat de notaris dat inderdaad doet. Als u het zelf doet, voer dit dan pas uit als de eventuele ontbindende voorwaarden van de koper vervallen zijn. Als de koper van uw woning een hypotheek nodig heeft, dan kan het zo zijn dat hij uw woning moet laten taxeren en een keer langskomt.
Wettelijke informatieplicht
Uw woning moet volgens het Burgerlijk Wetboek worden overgedragen ''vrij van alle bijzondere lasten en beperkingen met uitzondering van datgene welke de koper heeft aanvaard''.
Dit betekent dat u als verkoper deze lasten en gebreken aan uw makelaar en zeker aan potentiële kopers moet melden. Het kan gaan om rechten van derden (recht van overpad bijvoorbeeld) of verplichtingen van u als eigenaar die voor een koper niet acceptabel zijn (het verbod om een hoge muur of bomen te mogen plaatsen vanwege het uitzicht). Daarnaast kan het gaan om bouwkundige gebreken.
U bent overigens niet verplicht gebreken te melden die de koper zelf met eigen ogen kan zien, de koper heeft een onderzoeksplicht. U moet wel eerlijk antwoorden op vragen van de koper. Als de koper bijvoorbeeld vraagt of het gehorig is, dan mag u dat niet ontkennen als u elke dag de tv van de buurman hoort. Als u uw makelaar op de hoogte stelt van de verschillende lasten en gebreken, dan weet hij welke hij moet vertellen aan de kopers. Als hij het niet nodig vindt een gebrek te melden, dan zal hij daarvan ook de consequenties moeten dragen als de koper daarna een vordering indient.
Daarnaast kunnen de lasten en gebreken betrekking hebben op verkoopregulerende bepalingen, die niet altijd in het eigendomsbewijs staan vermeld. Een voorbeeld van een bepaling is het Voorkeursrecht Gemeenten. Dit betekent dat de woning eerst te koop aangeboden moet worden aan de gemeente. Is er geen interesse dan mag het pas de markt op. Dit voorkeurs-recht geldt vaak voor aandachts- en stadsvernieuwingsgebieden die door de gemeente zijn aangewezen.
De koper doet er verstandig aan de verkoper te informeren over de plannen die hij heeft met de woning. Het kan bijvoorbeeld betrekking hebben op een woning, die de koper uiteindelijk als kantoor wil gaan gebruiken. Uw NVM-makelaar kan u hierover informeren.
Kortom....U zocht een makelaar uit Brielle om uw huis te verkopen...Neem direct contact op met Van Ravens makelaardij!










